Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kavalír King Charles španěl

26. 1. 2007
Historie plemena: Kavalír pochází z Číny,nebo Japonska.Do Anglie se dostal v 16.stoleti z Francie,kde byl chován jako lovecké plemeno.V Anglii byl společníkem krále Charlese I. i II a velkým oblíbencem Marie Stuartovny.Byl povýšen královským dekretem do stavu šlechtického.

Vzhled:Má velké tmavé oči,převislé uši s třásněmi a ploché temeno hlavy.Hlava je dobře klenutá a má černý zdvižený čenich.Jeho hmotnost je 5,5 až 7,5 kg.Výška v kohoutku 30-35cm.Má dlouhou hedvábnou a lesklou srst bez kučer.
Plemeno má 4 barevné rázy:rezavý(ruby)
bílo-rezavý(blendheim)
černo-rezavý(black and tan)
černo-bílo-rezavý(tricolor)

Povaha:Je živý a veselý,velmi přátelský k dětem a dobře se snáší s jinými psy.Má rád vodu a plavání,a rychle se naučí čistotnosti.

Držení:
možné i v malém bytě,ale každý den by se měl vydovádět při procházce

Strava:Nejvhodnější složení stravy je maso,sýry,tvaroh,dostatek vitamínů a minerálů(které jsou obsaženy v ovoci a zelenině).Může dostávat i hotové krmivo pro psy. !!Nevhodné jsou však kosti,uzeniny,čokoláda a sladkosti!! 

 

Náhledy fotografií ze složky kavalírci :))

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

spřátelení

(pokak, 26. 8. 2007 13:47)

Ahojdy. Neceš spřátelit webík?máš to tady moci pěkný a zajímavý. Taky fotešky máš rozkošný. Jestli budeš chtít spřátelit tak napiš na pokak@seznam.cz anebo na můj web www.zelvatek.estranky.cz děkujiii. A ať se ti dařííí ;-)

Je to pěkná fenečka :o)))))

(Terča+Timíček, 3. 7. 2007 11:38)

ahoj,je to opravdu kráska,ta fenečka .já mam taky kavalíra,když budeš mít chutˇ tak se můžeš kouknout na www.timicek.estranky.cz

Psala jsi mi na blog :)

(skatty, 7. 2. 2007 15:03)

Ahoooj až teď jsem si precetla tvuj komentar ke kavalirum na mojem blogu www.skatty.blog.cz dekuju zak omentik mas nadherny stranecky jen tak dal.. Kavalirci jsou BEST a ten tvuj obzvlast!:-*